
Intrerupator Cruce Titan 2module Chorus - Gw14101
Cod: PL14101
Cumparate frecvent impreuna
Specificatii tehnice
| Amperaj | 16A |
| Culoare rama | Titan |
| Materiale | Plastic |
| Produse | cap cruce |
Actualizăm regulat informațiile conform datelor de la furnizori. Pentru ca tu să alegi cu deplină încredere, echipa noastră verifică cu plăcere orice detaliu tehnic solicitat. Contactează-ne pentru asistență personalizată — vrem să fii sigur că produsul este exact ce îți trebuie!
Intrerupator Cruce Titan 2module Chorus - Gw14101
Din aceeasi gama
Descriere
Ai nevoie de un intrerupator modular care sa asigure un control eficient si durabil al iluminatului in locuintele sau spatiile comerciale? Intrerupatorul Cruce Titan, cu doua module din seria Chorus de la Gewiss, este solutia ideala pentru instalatii electrice moderne unde fiabilitatea si aspectul sunt esentiale. Acest intrerupator cu functia de comutare in cruce permite gestionarea luminilor din mai multe puncte, fiind perfect pentru holuri sau scari.
Creat din tehnopolimer ignifug si finisat intr-o nuanta eleganta de titan lucios, produsul imbina estetica cu siguranta in operare. Capacitatea suportata de lampi LED de pana la 200W si tensiunea nominala de 250V garanteaza compatibilitate cu cele mai uzuale instalatii electrice rezidentiale si comerciale, asigurand o utilizare indelungata si eficienta. Modulul dublu permite flexibilitate in configurarea circuitului electric, oferind o solutie practica pentru diverse scheme de iluminat.
Specificatii Tehnice
Caracteristici Tehnice Intrerupator Cruce Titan 2module Chorus - Gw14101 | |
|---|---|
| Cod produs | PL14101 |
| Butonul automat | Neutru |
| Culoare | Titan lucios |
| Descriere | 1P - 16AX |
| Tensiune | 250 V |
| Rezistenta la tensiunea de test | 2000 V la 50 Hz timp de 1 minut |
| Puterea nominala a lampilor cu LED 230V | 200 W |
| Borne de cablare | Continut |
| Comutator de functionare prelungit (nr. de modificari de pozitie) | 40.000 la In 250 V c.a. cosφ=0,6 |
| Termo-presiune cu bila | 125 °C |
| Test de incercare cu fir incandescent | 850 °C |
| Prinderea bornei la tractiunea cablului | > 50 N |
| Capacitate de strangere borne cabluri torsadate (mm²) | min. 0,75 - max. 2x4 |
| Capacitate de strangere a bornelor cabluri solide (mm²) | min. 0,5 - max. 2x2,5 |
| Nr. module | 2 |
| Material | Tehnopolimer |
Avantaje Intrerupator Cruce Titan 2module Chorus - Gw14101 | |
|---|---|
|
Aplicatii Intrerupator Cruce Titan 2module Chorus - Gw14101 | |
|---|---|
|
Alege acum Intrerupatorul Cruce Titan 2module Chorus - Gw14101 pentru o solutie durabila si estetica in controlul iluminatului. Beneficiaza de consultanta profesionala si livrare prompta pentru a-ti optimiza instalatia electrica cu echipamente de top. Investește in calitate si performanta cu Gewiss!
Produse similare
Recenzii (0)
Acest produs nu are inca recenzii.
Certificari si conformitate
Marcaj CE
Conformitate Europeana
RoHS
Fara substante periculoase
Toate produsele de iluminat LED comercializate de ProduseLED.ro respecta cerintele Directivei 2011/65/UE (RoHS) privind restrictionarea utilizarii anumitor substante periculoase in echipamentele electrice si electronice.
Conform Regulamentului (UE) 2017/1369 al Parlamentului European si al Consiliului, produsele de iluminat sunt etichetate cu clasa de eficienta energetica pe o scala de la A (cel mai eficient) la G. Informatiile privind etichetarea energetica sunt disponibile in registrul european EPREL (European Product Registry for Energy Labelling).
Intrebari frecvente
Intrebari si raspunsuri
Ai o intrebare despre Intrerupator Cruce Titan 2module Chorus - Gw14101? Trimite-ne mesajul tau si iti vom raspunde in cel mai scurt timp posibil.


















