
Panou Led 48W 60X60Cm
Cod: PL48W60X60CMXX
★★★★★5/5 (2 recenzii)PANOU LED 48W 60x60CM este disponibil in trei variante de temperatura de culoare (alb rece, alb cald si alb natural), atingand pana la 4320 lumeni. Acesta se poate incastra in tavanul fals sau in tavanul casetat. Pentru montajul in rigips veti mai avea nevoie de setul de cleme pentru sustinere.
Specificatii vizuale LED
Camere, birouri, magazine
Iluminat general, camere
Regulament UE 2019/2015
Specificatii vizuale LED
Camere, birouri, magazine
Iluminat general, camere
Regulament UE 2019/2015
Cumparate frecvent impreuna
-20%Cleme Prindere Panou Led Tavan Fals
-20%Panou Led 50W 60X60Cm Tavan Casetat
-32%Panou Led Aplicat 50W 4500 Lumeni 60X60Cm Cu Rama Alba
-10%Panou Led 20W 30X30 Cm
Specificatii tehnice
| Accesorii optionale | Kit Suspendare Panou LED |
| Campanie | Promo |
| Categorie produs | Panouri LED |
| Certificate | CE, RoHS |
| Clasa de Energie | A |
| CRI | mai mare de 80 |
| Culoare rama | Argintie |
| Declaratie de conformitate | Da |
| Dimabil | Nu |
| Dimensiuni | 595x595x9 mm |
| Dispersor | Mat |
| Durata de viata | 50.000 ore |
| Echivalent corp neon clasic | 4 x 18W / 4 x 14W |
| Flux luminos | 90 lumeni / Watt |
| Forma | Patrat |
| Frecventa | 50 - 60 Hz |
| Garantie | 24 luni |
| Grad de Protectie | IP20 |
| Montaj | Incastrat |
| Pachetul contine | Driver alimentare 220V |
| Pret | Peste 100 lei |
| Putere | 48W |
| Temperatura de culoare | Alb natural (4000K - 4500K) |
| Temperatura de culoare | Alb cald (2700K - 3000K) |
| Temperatura de culoare | Alb rece (6000K - 6500K) |
| Tensiune Alimentare | 220V |
| Tip LED | SMD |
| Unghiul de lumina | 120 grade |
Actualizăm regulat informațiile conform datelor de la furnizori. Pentru ca tu să alegi cu deplină încredere, echipa noastră verifică cu plăcere orice detaliu tehnic solicitat. Contactează-ne pentru asistență personalizată — vrem să fii sigur că produsul este exact ce îți trebuie!
Panou Led 48W 60X60Cm
Din aceeasi gama
Descriere
Acum puteti inlocui vechile corpuri traditionale cu tuburi de neon T8 4x18W cu cel mai puternic PANOU LED 48W Incastrabil. Cu acest model de PANOU LED 600 x 600 mm nu mai este nevoie sa schimbi tubul de neon, balast-ul sau starter-ul. Are durata de viata mai mare de 50.000 ore si este disponibil in temperaturile de culoare: alb rece, alb cald sau alb natural.
Caracteristici Tehnice PANOU LED 48W 60x60 CM: |
|
|---|---|
| Model | PL48W60X60CMXX |
| Putere | 48W |
| Dispersor | Alb mat - Plexiglas |
| Putere de intrare | AC 85-265V |
| Echivalenta CORP Neon Clasic | 4x14W T5 / 4x18W T8 |
| Temperatura de Culoare | Alb rece / Alb cald / Alb natural |
| Luminozitate | 4320 lm |
| Unghi de Lumina | 120 grade |
| Lungime | 595 x 595 x 9 mm |
| Durata de viata | 50.000 ore |
Avantaje si alte caracteristici PANOU LED 48W 60x60 CM: |
|
|---|---|
|
Aplicatii PANOU LED 48W 60x60 CM: |
|
|---|---|
|
Instructiuni de montare / schimbare sau instalare pentru Panouri LED: |
|
|---|---|
|
Produse similare
Recenzii (2)
5
2 recenzii
Liviu S. · 6 decembrie 2022
Reduce semnificativ consumul comparativ cu panourile clasice, fiabil si usor de montat
baloi i. · 3 iulie 2019
Calitate la lumina. Cei 4500 de lumeni sunt reali si lumineaza foarte bine. Am facut un living cu un tavan gri inchis si am stat mult sa ma gandesc cu ce sa deschid sa se vada bine si PRODUSE LED a avut solutia. Va multumesc pentru calitatea produselor. Acest produs este foarte subtire si merita banii! Acum o sa caut un proiector slim si cu multi lumeni!
Certificari si conformitate
Marcaj CE
Conformitate Europeana
RoHS
Fara substante periculoase
Clasa energetica
Etichetare EU EPREL
Toate produsele de iluminat LED comercializate de ProduseLED.ro respecta cerintele Directivei 2011/65/UE (RoHS) privind restrictionarea utilizarii anumitor substante periculoase in echipamentele electrice si electronice.
Conform Regulamentului (UE) 2017/1369 al Parlamentului European si al Consiliului, produsele de iluminat sunt etichetate cu clasa de eficienta energetica pe o scala de la A (cel mai eficient) la G. Informatiile privind etichetarea energetica sunt disponibile in registrul european EPREL (European Product Registry for Energy Labelling).
Intrebari frecvente
Intrebari si raspunsuri
Ai o intrebare despre Panou Led 48W 60X60Cm? Trimite-ne mesajul tau si iti vom raspunde in cel mai scurt timp posibil.

















