
Panou Led 50W 60X60Cm Rama Argintie Alb Rece sau Cald
Cod: PNL50W60X60
Acest PANOU LED 50W 60 x 60 CM este varianta estetica si economica in locul corpurilor de neon 4 x18W, cu dimensiunea de 60x60 si putere de doar 50W. Alimentat la 220V, se incadreaza perfect in tavan fals de rigips sau tavan aparent.
Specificatii vizuale LED
Camere, birouri, magazine
Iluminat general, camere
Regulament UE 2019/2015
Specificatii vizuale LED
Camere, birouri, magazine
Iluminat general, camere
Regulament UE 2019/2015
Specificatii tehnice
| Accesorii optionale | Kit Suspendare Panou LED |
| Categorie produs | Panouri LED |
| Certificate | CE, RoHS |
| Clasa de Energie | A |
| CRI | mai mare de 80 |
| Culoare rama | Argintie |
| Declaratie de conformitate | Da |
| Dimensiuni | 595x595x9 mm |
| Dispersor | Mat |
| Durata de viata | 30.000 ore |
| Echivalent corp neon clasic | 4 x 18W / 4 x 14W |
| Flux luminos | 80 lumeni / Watt |
| Forma | Patrat |
| Garantie | 24 luni |
| Grad de Protectie | IP20 |
| Montaj | Incastrat |
| Pachetul contine | Driver alimentare 220V |
| Putere | 50W |
| Temperatura de culoare | Alb cald (2700K - 3000K) |
| Temperatura de culoare | Alb rece (6000K - 6500K) |
| Tensiune Alimentare | 220V |
| Tip LED | SMD |
| Unghiul de lumina | 120 grade |
Actualizăm regulat informațiile conform datelor de la furnizori. Pentru ca tu să alegi cu deplină încredere, echipa noastră verifică cu plăcere orice detaliu tehnic solicitat. Contactează-ne pentru asistență personalizată — vrem să fii sigur că produsul este exact ce îți trebuie!
Panou Led 50W 60X60Cm Rama Argintie Alb Rece sau Cald
Din aceeasi gama
Descriere
Dispersorul acestui PANOU LED este alb mat si creaza o lumina uniforma pe toata suprafata lui. Spre deosebire de alte produse de iluminat cu LED acesta nu are lumina obositoare si puternica din cauza placii de plexiglas. Puteti alege din cele doua modele disponibile cu temperaturi de culoare diferite: alb rece sau alb cald. Cu dimensiuni perfecte pentru incastrarea in tavanul casetat, acest PANOU LED 50W este simplu si usor de montat, iar alimentarea la tensiune 220V se face prin transformatorul inclus in pachet.
Caracteristici Tehnice PANOU LED 50W 60x60 CM: | |
|---|---|
| Model | PNL50W60X60 |
| Putere | 50W |
| Dispersor | Alb mat - Plexiglas |
| Putere de intrare | AC 85-265V |
| Echivalenta CORP Neon Clasic | 4x14W T5 / 4x18W T8 |
| Temperatura de Culoare | Alb rece / Alb cald |
| Luminozitate | 4000 lm |
| Unghi de Lumina | 120 grade |
| Lungime | 595 x 595 x 9 mm |
| Durata de viata | 30.000 ore |
Avantaje si alte caracteristici PANOU LED 50W 60x60 CM: | |
|---|---|
|
Aplicatii PANOU LED 50W 60x60 CM: | |
|---|---|
|
Instructiuni de montare / schimbare sau instalare pentru Panouri LED: | |
|---|---|
|
Produse similare
Recenzii (0)
Acest produs nu are inca recenzii.
Certificari si conformitate
Marcaj CE
Conformitate Europeana
RoHS
Fara substante periculoase
Clasa energetica
Etichetare EU EPREL
Toate produsele de iluminat LED comercializate de ProduseLED.ro respecta cerintele Directivei 2011/65/UE (RoHS) privind restrictionarea utilizarii anumitor substante periculoase in echipamentele electrice si electronice.
Conform Regulamentului (UE) 2017/1369 al Parlamentului European si al Consiliului, produsele de iluminat sunt etichetate cu clasa de eficienta energetica pe o scala de la A (cel mai eficient) la G. Informatiile privind etichetarea energetica sunt disponibile in registrul european EPREL (European Product Registry for Energy Labelling).
Intrebari si raspunsuri
Ai o intrebare despre Panou Led 50W 60X60Cm Rama Argintie Alb Rece sau Cald? Trimite-ne mesajul tau si iti vom raspunde in cel mai scurt timp posibil.

















