
Panou Led 50W 60X60Cm Eco Cu Rama Alba
Cod: PL50W60X60ECORACW
★★★★★5/5 (7 recenzii)PANOUL LED 50W 60x60CM ECO CU RAMA ALBA este varianta care inlocuieste in mod economic corpurile traditionale cu puterea de 4x18W incastrate in tavanul casetat, avand aceleasi dimensiuni: 60x60 cm. Varianta ECO a acestui panou ofera un plus de economie si o durata de viata mare.
Specificatii vizuale LED
Obiecte solide > 1mm
Iluminat ambient, difuz
Regulament UE 2019/2015
Specificatii vizuale LED
Obiecte solide > 1mm
Iluminat ambient, difuz
Regulament UE 2019/2015
Cumparate frecvent impreuna
Specificatii tehnice
| Categorie produs | Panouri LED |
| Certificate | CE, RoHS |
| Clasa de Energie | F |
| CRI | mai mare de 80 |
| Culoare rama | Alba |
| Declaratie de conformitate | Da |
| Dimabil | Nu |
| Dimensiuni | 595x595x9 mm |
| Dispersor | Mat |
| Durata de viata | 50.000 ore |
| Echivalent corp neon clasic | 4 x 18W / 4 x 14W |
| Flux luminos | 90 lumeni / Watt |
| Forma | Patrat |
| Garantie | 24 luni |
| Grad de Protectie | IP40 |
| Montaj | Incastrat |
| Pachetul contine | Driver alimentare 220V |
| Pret | Peste 100 lei |
| Putere | 50W |
| Temperatura de culoare | Alb rece (6000K - 6500K) |
| Tensiune Alimentare | 220V |
| Tip LED | SMD |
| Unghiul de lumina | 160 grade |
Actualizăm regulat informațiile conform datelor de la furnizori. Pentru ca tu să alegi cu deplină încredere, echipa noastră verifică cu plăcere orice detaliu tehnic solicitat. Contactează-ne pentru asistență personalizată — vrem să fii sigur că produsul este exact ce îți trebuie!
Panou Led 50W 60X60Cm Eco Cu Rama Alba
Din aceeasi gama
Descriere
INCASTRABIL IN TAVAN CASETAT
Acum puteti inlocui vechile corpuri traditionale cu tuburi de neon T8 4x18W cu acest PANOU LED 50W incastrabil in tavanul casetat. Cu modelul nou de PANOU LED 595 x 595 mm nu mai este nevoie sa schimbi tuburile de neon, balast-ul sau starter-ul. Are durata de viata de 50.000 ore si este disponibil cu temperatura de culoare alb rece.
Caracteristici Tehnice PANOU LED 50W 595x595 mm CU RAMA ALBA |
|
|---|---|
| Model | PL50W60X60ECORACW |
| Putere | 50W |
| Dispersor | Alb mat - Plexiglas |
| Putere de intrare | AC 85-265V |
| Echivalenta CORP Neon Clasic | 4x14W T5 / 4x18W T8 |
| Temperatura de Culoare | Alb rece |
| Luminozitate | 4500 lm |
| Unghi de Lumina | 160 grade |
| Lungime | 595 x 595 x 9 mm |
| Durata de viata | 50.000 ore |
Avantaje si alte caracteristici PANOU LED 50W 595x595 MM ECO RAMA ALBA |
|
|---|---|
|
Aplicatii PANOU LED 50W ECO 595x59MM CU RAMA ALBA |
|
|---|---|
|
Instructiuni de montare / schimbare sau instalare pentru Panouri LED: |
|
|---|---|
|
Produse similare
Recenzii (7)
5
7 recenzii
Gabriel S. · 6 martie 2023
Sunt Ok, au lumina destul de puternica si par caliative. Incastrate in tavanul fals arata foarte bine.
Dorin S. · 5 octombrie 2022
Clientul a evaluat produsul fara a adauga un comentariu.
Alina T. · 2 octombrie 2022
Foarte ușor de montat. Lumina puternic! Exact ce cautam și prețul potrivit
Costel M. · 25 septembrie 2022
Elegante,lumina puternica,ușor de montat.
Radu P. · 2 aprilie 2022
Foarte bun produsul,am inlocuit cu succes 6 plafoniere cu tuburi neon ce au functionat 14 ani,acum avem lumina mai multa si consum mai mic.
ALEX L. · 17 noiembrie 2020
Mulțumit pana în prezent,sper ca și durata de viața sa fie una lunga
IOAN H. · 31 mai 2019
Sunt incantate de promtitudinea trimiterii, de calitatea produselor cumparate si de pret (sub 90 lei). Sper ca si proba timpului de utilizare va fi trecuta cu punctaj maxim
Certificari si conformitate
Marcaj CE
Conformitate Europeana
RoHS
Fara substante periculoase
Clasa energetica
Etichetare EU EPREL
Toate produsele de iluminat LED comercializate de ProduseLED.ro respecta cerintele Directivei 2011/65/UE (RoHS) privind restrictionarea utilizarii anumitor substante periculoase in echipamentele electrice si electronice.
Conform Regulamentului (UE) 2017/1369 al Parlamentului European si al Consiliului, produsele de iluminat sunt etichetate cu clasa de eficienta energetica pe o scala de la A (cel mai eficient) la G. Informatiile privind etichetarea energetica sunt disponibile in registrul european EPREL (European Product Registry for Energy Labelling).
Intrebari si raspunsuri
Ai o intrebare despre Panou Led 50W 60X60Cm Eco Cu Rama Alba? Trimite-ne mesajul tau si iti vom raspunde in cel mai scurt timp posibil.





















