Zoom1 / 5Panou Led 50W 60X60Cm Tavan Casetat
Cod: PL50W60X60CMTCXX
★★★★★4.9/5 (26 recenzii)PANOUL LED 50W 60x60CM PENTRU TAVAN CASETAT este varianta care inlocuieste in mod economic corpurile traditionale incastrate in tavanul casetat cu puterea de 4x18W, avand aceleasi dimensiuni: 60x60cm. Varianta acestui panou ofera un plus de economie si o durata de viata mare.
Specificatii vizuale LED
Obiecte solide > 1mm
Iluminat general, camere
Regulament UE 2019/2015
Specificatii vizuale LED
Obiecte solide > 1mm
Iluminat general, camere
Regulament UE 2019/2015
Cumparate frecvent impreuna
-20%Driver 50W Pentru Panou Led 60X60Cm
-25%Rama Alba Montaj Aplicat Panou Led 60X60Cm
-20%Aplica Led 18W Rotunda Cu Senzor De Miscare Reglabil
Specificatii tehnice
| Accesorii optionale | Kit Suspendare Panou LED |
| Campanie | Promo |
| Categorie produs | Panouri LED |
| Certificate | CE, RoHS |
| Clasa de Energie | F |
| CRI | mai mare de 80 |
| Culoare rama | Argintie |
| Declaratie de conformitate | Da |
| Dimabil | Nu |
| Dimensiuni | 595x595x9 mm |
| Dispersor | Mat |
| Durata de viata | 50.000 ore |
| Echivalent corp neon clasic | 4 x 18W / 4 x 14W |
| Flux luminos | 85 lumeni / Watt |
| Forma | Patrat |
| Garantie | 24 luni |
| Grad de Protectie | IP40 |
| Montaj | Incastrat |
| Pachetul contine | Driver alimentare 220V |
| Pret | Peste 100 lei |
| Putere | 50W |
| Temperatura de culoare | Alb rece (6000K - 6500K) |
| Temperatura de culoare | Alb natural (4000K - 4500K) |
| Tensiune Alimentare | 220V |
| Tip LED | SMD |
| Unghiul de lumina | 120 grade |
Actualizăm regulat informațiile conform datelor de la furnizori. Pentru ca tu să alegi cu deplină încredere, echipa noastră verifică cu plăcere orice detaliu tehnic solicitat. Contactează-ne pentru asistență personalizată — vrem să fii sigur că produsul este exact ce îți trebuie!
Panou Led 50W 60X60Cm Tavan Casetat
Din aceeasi gama
Descriere
Acum puteti inlocui vechile corpuri traditionale cu tuburi de neon T8 4x18W cu acest PANOU LED 50W incastrabil in tavanul casetat. Cu modelul nou de PANOU LED 595 x 595 mm nu mai este nevoie sa schimbi tuburile de neon, balast-ul sau starter-ul. Are durata de viata de 50.000 ore si este disponibil cu temperatura de culoare alb rece.
Caracteristici Tehnice PANOU LED 50W 595x595 mm |
|
|---|---|
| Model | PL50W60X60CMTCXX |
| Putere | 50W |
| Dispersor | Alb mat - Plexiglas |
| Putere de intrare | AC 85-265V |
| Echivalenta CORP Neon Clasic | 4x14W T5 / 4x18W T8 |
| Temperatura de Culoare | Alb rece / Alb natural |
| Luminozitate | 4500 lm |
| Unghi de Lumina | 120 grade |
| Lungime | 595 x 595 x 9 mm |
| Durata de viata | 50.000 ore |
Avantaje si alte caracteristici PANOU LED 50W 595x595 MM TAVAN CASETAT |
|
|---|---|
|
Aplicatii PANOU LED 50W ST 595x595 mm: |
|
|---|---|
|
Instructiuni de montare / schimbare sau instalare pentru Panouri LED: |
|
|---|---|
|
Produse similare
Recenzii (26)
4.9
26 recenzii
Gheorghe B. · 31 ianuarie 2026
Un produs excelent. Livrare rapidă. Ambalare bună. Recomand cu căldură. Montare super ușoară!
Catalin T. · 22 octombrie 2025
Paul C. · 21 octombrie 2025
La montaj au fost OK, asteptam sa vedem cand se defecteaza prima buc si ne vom exprima o parere mai documentata
Daniel C. · 25 august 2025
Clientul a evaluat produsul fara a adauga un comentariu.
Petrisor S. · 2 martie 2025
Panourile sunt de buna calitate.
Iovu a. · 25 septembrie 2024
Produs calitate preț ok
elisabeta b. · 14 august 2024
foarte multumita si de produse si de livrare
Ovidiu P. · 29 noiembrie 2023
Panouri de calitate,vin cu tot ce este necesar pt montare,lumina alb natural este placuta.
Rudolf N. · 26 noiembrie 2023
Panoul led, este impecabil din mai multe motive: discret, se potriveste perfect in structura, lumineaza foarte bine si cel mai important pentru noi lumina este uniforma, culoarea rece si nu lasa umbre evidente in spatiul iluminat. Recomand cu caldura, un produs de calitate. Transportul a fost rapid si ambalat in siguranta.
Nicolae V. · 6 decembrie 2022
Are o lumina foarte placuta , eficienta , deloc obositoare pentru ochi .
Gheorghe R. · 7 iulie 2022
Livrare rapida Produse f bune, lumina puternica, montaj usor. Faptul ca revenim din nou cu alta comanda inseamna ca suntem f multumiti. Si pretul este accesibil. La promotii ne bucuram si mai mult. Sa o tineti tot asa cum ne-ati obisnuit. Felicitari!
Mara C. · 18 aprilie 2022
Clientul a evaluat produsul fara a adauga un comentariu.
IOSIF P. · 9 martie 2022
FUNCTIONEAZA PERFECT DIFERENTA MARE FATA DE NEON RECOMAND 100%
Corneliu M. · 12 februarie 2022
Am montat 2 panouri pe un tavan casetat într-o bucătărie care era iluminata cu tuburi neon. Pot sa spun că schimba radical ambientul. Lumina emisa este uniforma și puternică iar încăperea pare mai mare. Montaj facil daca s-au respectat dimensiunile cadrelor la casetarea tavanului Recomand.
Paun C. · 10 februarie 2022
M-a impresionat usurinta montarii si aspectul profi pe care il da incaperii.
Sorin I. · 26 decembrie 2021
Produse excelente la prețuri accesibile.
Denisa B. · 2 noiembrie 2021
Panourile sunt extraordinare, iar echipa de la Produse LED a dat dovadă de profesionalism!
adrian t. · 17 octombrie 2021
Merita sa le ai in casa...cat de curand am sa mai fac comenzi pt. a mai lua aceste minunate panouri led
Viorel C. · 5 iulie 2021
Produsele sunt exact ceea ce ne-am dorit din toate punctele de vedere. Va multumim!
Adrian C. · 5 iunie 2021
Produs OK, lumineaza perfect, foarte bine ambalat, personal amabil, livrare promptă.
Certificari si conformitate
Marcaj CE
Conformitate Europeana
RoHS
Fara substante periculoase
Clasa energetica
Etichetare EU EPREL
Toate produsele de iluminat LED comercializate de ProduseLED.ro respecta cerintele Directivei 2011/65/UE (RoHS) privind restrictionarea utilizarii anumitor substante periculoase in echipamentele electrice si electronice.
Conform Regulamentului (UE) 2017/1369 al Parlamentului European si al Consiliului, produsele de iluminat sunt etichetate cu clasa de eficienta energetica pe o scala de la A (cel mai eficient) la G. Informatiile privind etichetarea energetica sunt disponibile in registrul european EPREL (European Product Registry for Energy Labelling).
Intrebari frecvente
Intrebari si raspunsuri
Ai o intrebare despre Panou Led 50W 60X60Cm Tavan Casetat? Trimite-ne mesajul tau si iti vom raspunde in cel mai scurt timp posibil.


















