
Panou Led 48W 600X600Mm Aplicat
Cod: PL48W60X60CMPTXX
★★★★★5/5 (4 recenzii)PANOU LED 48W 600X600MM APLICAT este proiectat pentru spatiile in care nu se pot incastra corpuri de iluminat, acesta dispunand de un sistem de montare special. Poti beneficia acum de acest PANOU LED 48W cu lumina preferata: alb rece, alb natural sau alb cald.
Specificatii vizuale LED
Camere, birouri, magazine
Iluminat general, camere
Regulament UE 2019/2015
Specificatii vizuale LED
Camere, birouri, magazine
Iluminat general, camere
Regulament UE 2019/2015
Cumparate frecvent impreuna
-20%Panou Led 50W 60X60Cm Tavan Casetat
-15%Panou Led 48W 300X1200Mm Aplicat
Specificatii tehnice
| Campanie | Promo |
| Categorie produs | Plafoniere si Aplice LED |
| Certificate | CE, RoHS |
| Clasa de Energie | A |
| CRI | mai mare de 80 |
| Culoare rama | Alba |
| Declaratie de conformitate | Da |
| Dimensiuni | 600x600x35 mm |
| Dispersor | Mat |
| Dulie | Corpul are LED-uri integrate |
| Durata de viata | 30.000 ore |
| Echivalent corp neon clasic | 4 x 18W / 4 x 14W |
| Flux luminos | 90 lumeni / Watt |
| Forma | Patrat |
| Garantie | 24 luni |
| Grad de Protectie | IP20 |
| Materiale | Aliaj aluminiu, Plexiglass |
| Montaj | Aplicat |
| Numar LED-uri | Nu este precizat |
| Pachetul contine | Driver alimentare 220V |
| Pret | Peste 100 lei |
| Putere | 48W |
| Temperatura de culoare | Alb rece (6000K - 6500K) |
| Tensiune Alimentare | 220V |
| Tip LED | SMD |
| Unghiul de lumina | 120 grade |
Actualizăm regulat informațiile conform datelor de la furnizori. Pentru ca tu să alegi cu deplină încredere, echipa noastră verifică cu plăcere orice detaliu tehnic solicitat. Contactează-ne pentru asistență personalizată — vrem să fii sigur că produsul este exact ce îți trebuie!
Panou Led 48W 600X600Mm Aplicat
Din aceeasi gama
Descriere
Dispersorul acestui PANOU LED este alb mat si creeaza o lumina uniforma pe toata suprafata lui. Spre deosebire de alte produse de iluminat cu LED acesta nu are lumina obositoare si puternica din cauza placii de plexiglas. Puteti alege din cele trei modele disponibile cu temperaturi de culoare diferite: alb rece, alb natural sau alb cald.
Avand dimensiunile unui corp neon clasic 4x18W aplicat, acest Panou LED 48W poate inlocui vechiul corp sau poate fi montat aplicat pe tavan. Sistemul de prindere pe tavan este foarte usor de montat si in cateva minute puteti avea lumina in incaperea dorita. Datorita tehnologiei LED cu care este prevazut panoul LED veti avea multe beneficii, precum: durata de viata mare, nu necesita intretinere, economie de energie si aspect modern. Alimentarea la tensiune 220V se face prin transformatorul inclus in pachet
Caracteristici Tehnice PANOU LED 48W 60x60 CM APLICAT: |
|
|---|---|
| Model | PL48W60X60CMPTXX |
| Putere | 48W |
| Dispersor | Alb mat - Plexiglas |
| Putere de intrare | AC 85-265V |
| Echivalenta CORP Neon Clasic | 4x14W T5 / 4x18W T8 |
| Temperatura de Culoare | Alb rece / Alb cald / Alb natural |
| Luminozitate | 4320 lm |
| Unghi de Lumina | 120 grade |
| Lungime | 600 x 600 x 35 mm |
| Durata de viata | 30.000 ore |
Avantaje si alte caracteristici PANOU LED 48W 60x60 CM APLICAT: |
|
|---|---|
|
Aplicatii PANOU LED 48W 60x60 CM APLICAT ALB RECE / ALB NATURAL / ALB CALD: |
|
|---|---|
|
Instructiuni de montare / schimbare sau instalare pentru Panouri LED: |
|
|---|---|
|
Produse similare
Recenzii (4)
5
4 recenzii
Elena S. · 13 noiembrie 2018
Lumina similara celei naturale f ok, bine executate, comanda a venit rapid
Constantin L. · 2 mai 2018
ok
Constantin L. · 2 mai 2018
ok
Constantin L. · 2 mai 2018
ok
Certificari si conformitate
Marcaj CE
Conformitate Europeana
RoHS
Fara substante periculoase
Clasa energetica
Etichetare EU EPREL
Toate produsele de iluminat LED comercializate de ProduseLED.ro respecta cerintele Directivei 2011/65/UE (RoHS) privind restrictionarea utilizarii anumitor substante periculoase in echipamentele electrice si electronice.
Conform Regulamentului (UE) 2017/1369 al Parlamentului European si al Consiliului, produsele de iluminat sunt etichetate cu clasa de eficienta energetica pe o scala de la A (cel mai eficient) la G. Informatiile privind etichetarea energetica sunt disponibile in registrul european EPREL (European Product Registry for Energy Labelling).
Intrebari frecvente
Intrebari si raspunsuri
Ai o intrebare despre Panou Led 48W 600X600Mm Aplicat? Trimite-ne mesajul tau si iti vom raspunde in cel mai scurt timp posibil.



















