
Panou Led 20W 30X30 Cm
Cod: PL20W30X30WXX
★★★★★5/5 (1 recenzii)PANOUL LED 20W 30X30CM de dimensiuni mici, se alimenteaza la 220V si este disponibil in trei variante de temperaturi de culoare, pentru o instalare usoara si fara batai de cap.
Specificatii vizuale LED
Camere, birouri, magazine
Iluminat general, camere
Regulament UE 2019/2015
Specificatii vizuale LED
Camere, birouri, magazine
Iluminat general, camere
Regulament UE 2019/2015
Cumparate frecvent impreuna
-10%Rama Montaj Aplicat Panou Led 30X30Cm
-20%Cleme Prindere Panou Led Tavan Fals
-20%Panou Led 50W 60X60Cm Tavan Casetat
Specificatii tehnice
| Campanie | Promo |
| Categorie produs | Panouri LED |
| Certificate | CE, RoHS |
| Clasa de Energie | A |
| CRI | mai mare de 80 |
| Culoare rama | Alba |
| Declaratie de conformitate | Da |
| Dimensiuni | 298x298x9 mm |
| Dispersor | Mat |
| Durata de viata | 15.000 ore |
| Echivalent corp neon clasic | Nu are echivalenta |
| Flux luminos | 70 lumeni / Watt |
| Forma | Patrat |
| Frecventa | 50 - 60 Hz |
| Garantie | 24 luni |
| Grad de Protectie | IP20 |
| Montaj | Incastrat |
| Pachetul contine | Driver alimentare 220V |
| Pret | Intre 50-100 lei |
| Putere | 20W |
| Temperatura de culoare | Alb rece (6000K - 6500K) |
| Temperatura de culoare | Alb cald (2700K - 3000K) |
| Temperatura de culoare | Alb natural (4000K - 4500K) |
| Tensiune Alimentare | 220V |
| Tip LED | SMD |
| Unghiul de lumina | 120 grade |
Actualizăm regulat informațiile conform datelor de la furnizori. Pentru ca tu să alegi cu deplină încredere, echipa noastră verifică cu plăcere orice detaliu tehnic solicitat. Contactează-ne pentru asistență personalizată — vrem să fii sigur că produsul este exact ce îți trebuie!
Panou Led 20W 30X30 Cm
Din aceeasi gama
Descriere
Acest Panou cu LED incastrabil 300 x 300 mm este ideal pentru cladiri de birouri, spatii comerciale, incaperi cu tavan casetat, spitale, holuri sau alte incinte in care se cauta o solutie de iluminat cu dimensiuni reduse. Corpul cu LED ofera eficienta luminoasa si energetica comparativ cu corpurile echipate cu tuburi de neon fluorescente.
Tinand cont de durata mare de viata si de consumul redus de energie a unui Panou cu LED amortizarea investitiei se face pe o perioada de 1-2 ani daca acesta este folosit 2-4 ore pe zi.
Panoul cu LED are un design care iese in evidenta in mod placut si nu necesita intretinere sau curatare fata de corpurile traditionale cu tuburi de neon deoarece acesta nu permite acumularea de praf.
Constructia unui Panou cu LED este realizata din materiale ecologice fara continut de mercur, plumb sau alte substante nocive pentru sanatatea noastra. De asemenea acesta nu emite zgomote, vibratii sau radiatii UV facand din Panoul cu LED o solutie de iluminat confortabila, economica si fara pericole asupra sanatatii noastre.
Varianta acestui panou cu temperatura de culoare alb cald are rama argintie.
Caracteristici Tehnice PANOU LED 20W 30x30CM: |
|
|---|---|
| Model | PL20W30X30XX |
| Putere | 20W |
| Dispersor | Alb mat - Plexiglas |
| Putere de intrare | AC 85-265V |
| Echivalenta CORP Neon Clasic |
Nu este corp de iluminat clasic cu aceste dimensiuni |
| Temperatura de Culoare | Alb rece / cald / natural |
| Luminozitate | 1400 lm |
| Unghi de Lumina | 120 grade |
| Lungime | 295 x 295 x 9 mm |
| Durata de viata | 15.000 ore |
Avantaje si alte caracteristici PANOU LED 20W 30x30CM : |
|
|---|---|
|
Aplicatii PANOU LED 20W 30x30CM : |
|
|---|---|
|
Instructiuni de montare / schimbare sau instalare pentru Panouri LED: |
|
|---|---|
|
Produse similare
Recenzii (1)
5
1 recenzii
marcel l. · 4 ianuarie 2018
FOARTE MULTUMIT
Certificari si conformitate
Marcaj CE
Conformitate Europeana
RoHS
Fara substante periculoase
Clasa energetica
Etichetare EU EPREL
Toate produsele de iluminat LED comercializate de ProduseLED.ro respecta cerintele Directivei 2011/65/UE (RoHS) privind restrictionarea utilizarii anumitor substante periculoase in echipamentele electrice si electronice.
Conform Regulamentului (UE) 2017/1369 al Parlamentului European si al Consiliului, produsele de iluminat sunt etichetate cu clasa de eficienta energetica pe o scala de la A (cel mai eficient) la G. Informatiile privind etichetarea energetica sunt disponibile in registrul european EPREL (European Product Registry for Energy Labelling).
Intrebari frecvente
Intrebari si raspunsuri
Ai o intrebare despre Panou Led 20W 30X30 Cm? Trimite-ne mesajul tau si iti vom raspunde in cel mai scurt timp posibil.

















