ZoomPanou Led 36W 30X60Cm
Cod: PL36W30X60CMXX
★★★★★5/5 (1 recenzii)Acest PANOU LED 36W 30x60CM este un sistem de iluminat cu LED de noua generatie care asigura un flux luminos superior fata de alte echipamentelor de aceleasi dimensiuni, 30x60 cm. Se alimenteaza la 220V si se monteaza in tavan fals de rigips sau tavan aparent. In functie de lot poate fi disponibil modelul Backlight cu rama alba.
Specificatii vizuale LED
Camere, birouri, magazine
Iluminat general, camere
Specificatii vizuale LED
Camere, birouri, magazine
Iluminat general, camere
Cumparate frecvent impreuna
-20%Corp Led Baie 15W IP44 780Mm Liniar Alb Rece sau Natural
-20%Cleme Prindere Panou Led Tavan Fals
Specificatii tehnice
| Accesorii optionale | Kit Suspendare Panou LED |
| Campanie | Promo |
| Categorie produs | Panouri LED |
| Certificate | CE, RoHS |
| CRI | mai mare de 80 |
| Culoare rama | Alba |
| Culoare rama | Argintie |
| Declaratie de conformitate | Da |
| Dimensiuni | 295x295x30 mm |
| Dimensiuni | 295x595x9 mm |
| Dispersor | Mat |
| Durata de viata | 20.000 ore |
| Echivalent corp neon clasic | 2 x 18W |
| Flux luminos | 90 lumeni / Watt |
| Forma | Dreptunghiular |
| Garantie | 24 luni |
| Grad de Protectie | IP20 |
| Montaj | Incastrat |
| Pachetul contine | Driver alimentare 220V |
| Pret | Peste 100 lei |
| Putere | 36W |
| Temperatura de culoare | Alb rece (6000K - 6500K) |
| Tensiune Alimentare | 220V |
| Tip LED | SMD |
| Unghiul de lumina | 120 grade |
Actualizăm regulat informațiile conform datelor de la furnizori. Pentru ca tu să alegi cu deplină încredere, echipa noastră verifică cu plăcere orice detaliu tehnic solicitat. Contactează-ne pentru asistență personalizată — vrem să fii sigur că produsul este exact ce îți trebuie!
Panou Led 36W 30X60Cm
Din aceeasi gama
Descriere
CARACTERISTICI TEHNICE PANOU LED 36W 30x60 cm:
|
Model |
PL36W30X60CMXX |
|
Putere |
36W |
|
Dispersor |
Alb MAT - Plexiglas |
|
Putere de intrare |
AC 85-265V |
|
Echivalenta CORP Neon Clasic |
2 x 18W T8 |
|
Temperatura de Culoare |
ALB RECE / ALB CALD |
|
Luminozitate |
2880-3000 LM |
|
Unghi de Lumina |
120 GRADE |
|
Dimensiuni |
295 x 595 x 9-32 mm |
Avantaje si alte caracteristici ale produsului PANOU LED 36W 30x60 cm :
- Inlocuire imediata a corpurilor de neon traditionale 2x18W T8
- Solutia pentru un consum de energie foarte mare
- Tehnologie LED cu beneficii pe termen mediu si lung
- Intensitate luminoasa mai mare decat tuburile de neon clasice
- Reducerea consumului de energie cu aproximativ 40~50%
- Culoare rama: alba / argintie
- Unghi si distanta mare de iluminare
- Dispersorul mat din plexiglas cu iluminare uniforma
- Dimensiuni: 295x595x9 mm sau 295x595x32 mm
- Protejeaza mediul si nu sunt emisii de mercur
- Materiale: Aluminiu si Plastic
- Rezistenta mai mare la socuri mecanice sau electrice
- Consuma 24W, fata de corpurile clasice cu balast electromagnetic unde pe langa consumul neoanelor clasice (36W) se mai adauga si consumul droserului (aproximativ 14W). De exemplu la un corp neon 2x18W T8 economia facuta la schimbarea acestuia cu noul PANOU LED 20W 30x60 cm este de aproximativ 15W.
Aplicatii ale produsului PANOU LED 36W 30x60 :
- Cladiri de birouri, Scoli, Spitale
- Spatii comerciale, Magazine, Mall-uri
- Statii PECO
- Spatii de productie
- Aplicatii de interior precum: holuri, coridoare
- Inlocuirea corpurilor clasice de neon 2x18W
- Aplicatii de iluminat unde se doreste montarea unui corp incastrat
Produse similare
Recenzii (1)
5
1 recenzii
Cornel C. · 25 decembrie 2021
Am 60 de ani, acuitatea vizuala a scazut, si am nevoie de mai multa lumina. Pentru mine, intr-o camera de 6/4 metri e perfect. Un amic (mai tinar !) venit in vizita a zis ca data viitoare vine cu ochelari de soare !
Certificari si conformitate
Marcaj CE
Conformitate Europeana
RoHS
Fara substante periculoase
Toate produsele de iluminat LED comercializate de ProduseLED.ro respecta cerintele Directivei 2011/65/UE (RoHS) privind restrictionarea utilizarii anumitor substante periculoase in echipamentele electrice si electronice.
Conform Regulamentului (UE) 2017/1369 al Parlamentului European si al Consiliului, produsele de iluminat sunt etichetate cu clasa de eficienta energetica pe o scala de la A (cel mai eficient) la G. Informatiile privind etichetarea energetica sunt disponibile in registrul european EPREL (European Product Registry for Energy Labelling).
Intrebari si raspunsuri
Ai o intrebare despre Panou Led 36W 30X60Cm? Trimite-ne mesajul tau si iti vom raspunde in cel mai scurt timp posibil.










