Zoom1 / 3Banda Led 60X5050 14.4W Ip65 Alb Natural
Cod: BL14.4WIP65NW
★★★★★5/5 (1 recenzii)Eficienta si desing! BANDA LED 60x5050 14.4W IP65 ALB NATURAL emite lumina cu intensitate superioara, in conditii de consum redus. Poate fi instalata la interior sau la exterior datorita gradului de protectiei IP65. Pretul afisat este pentru un metru. Se vinde la rola de 5m.
Specificatii vizuale LED
Etans praf, rezistent ploaie
Iluminat general, camere
Regulament UE 2019/2015
Specificatii vizuale LED
Etans praf, rezistent ploaie
Iluminat general, camere
Regulament UE 2019/2015
Cumparate frecvent impreuna
Specificatii tehnice
| Accesorii optionale | Controller Banda RGB, Mufa Alimentare Banda LED RGB 220V, Cleme fixare |
| Accesorii pentru functionare (nu sunt incluse) | Transformator 220V-12V |
| Aplicatii Banda LED | Iluminat restaurante, hoteluri, pensiuni, magazine, mall-uri, expozitii, iluminat de siguranta, poduri, iluminat perimetral, scafe, etc |
| Banda adeziva | Da |
| Cablaj Alimentare | 2 fire x 10 cm |
| Cantitate LED / Serie | 3 Leduri 5050 |
| Categorie produs | Banda LED 12V |
| Certificate | CE, RoHS |
| Clasa de Energie | A |
| CRI | mai mare de 80 |
| Declaratie de conformitate | Da |
| Dispersor | Cu silicon |
| Durata de viata | 20.000 ore |
| Frecventa | 50 - 60 Hz |
| Garantie | 24 luni |
| Grad de Protectie | IP65 |
| Inaltime | 3.5 mm |
| Latime Banda LED | 10 mm |
| Lungime Banda LED | 5 m |
| Montaj | Lipire cu banda adeziva / Fixare cu suruburi |
| Numar LED-uri | 60 LED-uri pe metru |
| Numar LED-uri / Rola | 300 LED-uri |
| Pachetul contine | Banda LED cu lungimea de 5 metri |
| Pret | Sub 50 lei |
| Putere | 14.4W |
| Silicon | Da |
| Temperatura de culoare | Alb natural (4000K - 4500K) |
| Tensiune Alimentare | 12V |
| Tip LED | 5050 |
| Transformator recomandat pentru 5 metri | Minim 75W / 6.3A |
| Unghiul de lumina | 120 grade |
Actualizăm regulat informațiile conform datelor de la furnizori. Pentru ca tu să alegi cu deplină încredere, echipa noastră verifică cu plăcere orice detaliu tehnic solicitat. Contactează-ne pentru asistență personalizată — vrem să fii sigur că produsul este exact ce îți trebuie!
Banda Led 60X5050 14.4W Ip65 Alb Natural
Din aceeasi gama
Descriere
Caracteristici Tehnice BANDA LED ALB NATURAL 60x5050 SMD 14.4W/M IP65 | |
|---|---|
| Cod produs | BL14.4WIP65NW |
| Putere | 14.4W / metru |
| Temperatura de Culoare | Alb Natural - 4000-4500K |
| Tensiune Alimentare | 12V DC |
| Tip LED | 5050 SMD |
| Numar LED-uri / metru | 60 |
| Unghiul de Lumina | 120 Grade |
| Latime banda | 10 mm |
| Grad de protectie | IP65 - cu silicon |
| Durata de viata | 20.000 ore |
Alte caracteristici BANDA LED 60x5050 14.4W IP65 ALB NATURAL 12V | |
|---|---|
|
Aplicatii BANDA LED ALB NATURAL 60x5050 14.4W DE EXTERIOR IP65 12V | |
|---|---|
|
Avertismente si instructiuni de instalare BANDA LED 60x5050 14.4W IP65 ALB NATURAL 12V | |
|---|---|
|
Produse similare
Recenzii (1)
5
1 recenzii
Costel L. · 9 martie 2025
Sunt foarte încântată de banda led. Are o lumină neutră, un alb natural, nu este nici foarte puternică, dar nici slabă. O consider foarte potrivită pentru camera de living și dormitoare. Am optat pentru banda led, eu considerând că am nevoie de multă lumină în camere și sunt foarte fericită că am optat pentru aceasta. Am folosit o bandă led cu o lungime de 3,50 metri / dormitor, împreună cu o sursă de alimentare Ultra Slim 72W 6A 12V Ip20, foarte subțire, cumpărată tot de la ProduseLed Calitate excelentă. Multumesc pentru seriozitate!
Certificari si conformitate
Marcaj CE
Conformitate Europeana
RoHS
Fara substante periculoase
Clasa energetica
Etichetare EU EPREL
Toate produsele de iluminat LED comercializate de ProduseLED.ro respecta cerintele Directivei 2011/65/UE (RoHS) privind restrictionarea utilizarii anumitor substante periculoase in echipamentele electrice si electronice.
Conform Regulamentului (UE) 2017/1369 al Parlamentului European si al Consiliului, produsele de iluminat sunt etichetate cu clasa de eficienta energetica pe o scala de la A (cel mai eficient) la G. Informatiile privind etichetarea energetica sunt disponibile in registrul european EPREL (European Product Registry for Energy Labelling).
Intrebari si raspunsuri
Ai o intrebare despre Banda Led 60X5050 14.4W Ip65 Alb Natural? Trimite-ne mesajul tau si iti vom raspunde in cel mai scurt timp posibil.





















