Zoom1 / 7Plafoniera Led 48W Rotunda Alba Aries
Cod: PL48WRARIXX
★★★★★5/5 (3 recenzii)Plafoniera LED 48W Aries prin forma rotunda completeaza in mod placut designul incaperii. Cu diametrul de 42.5 cm acest corp de iluminat iti ofera lumina din plin in temperatura de culoare pe care o alegi: alb cald sau alb rece.
Specificatii vizuale LED
Camere, birouri, magazine
Iluminat ambient, difuz
Regulament UE 2019/2015
Specificatii vizuale LED
Camere, birouri, magazine
Iluminat ambient, difuz
Regulament UE 2019/2015
Cumparate frecvent impreuna
-30%Panou Led 48W 600X600Mm Aplicat
-20%Panou Led 50W 60X60Cm Tavan Casetat
Specificatii tehnice
| Categorie produs | Plafoniere si Aplice LED |
| Certificate | CE, RoHS |
| Clasa de Energie | F |
| CRI | mai mare de 80 |
| Culoare rama | Alba |
| Declaratie de conformitate | Da |
| Dimensiuni | Ø 425x115 mm |
| Dispersor | Mat |
| Durata de viata | 30.000 ore |
| Flux luminos | 90 lumeni / Watt |
| Forma | Rotund |
| Frecventa | 50 - 60 Hz |
| Garantie | 24 luni |
| Grad de Protectie | IP20 |
| Montaj | Aplicat |
| Putere | 48W |
| Temperatura de culoare | Alb cald (2700K - 3000K) |
| Temperatura de culoare | Alb rece (6000K - 6500K) |
| Tensiune Alimentare | 220V |
| Tip LED | SMD |
| Unghiul de lumina | 160 grade |
Actualizăm regulat informațiile conform datelor de la furnizori. Pentru ca tu să alegi cu deplină încredere, echipa noastră verifică cu plăcere orice detaliu tehnic solicitat. Contactează-ne pentru asistență personalizată — vrem să fii sigur că produsul este exact ce îți trebuie!
Plafoniera Led 48W Rotunda Alba Aries
Din aceeasi gama
Descriere
PLAFONIERA LED 48W ROTUNDA ARIES
Atunci cand va doriti economie de energie cu o investitie minima, Plafoniera rotunda LED 48W ARIES este solutia perfecta. Folosind tehnologia LED, Plafoniera LED 48W rotunda alba are o durata de viata de 30.000 ore si 2 ani garantie. Puterea este echivalenta ca cea data de un corp de iluminat clasic de 450W.
Caracteristici Tehnice PLAFONIERA CU LED 48W ROTUNDA ARIES |
|
|---|---|
| Model | PL48WRARIXX |
| Putere | 48W |
| Temperatura de Culoare | Alb Rece / Alb Cald |
| Forma Plafoniera LED | Rotunda |
| Dispersor | Alb Mat / Opac |
| Culoare Rama | Alba |
| Diametru | Ø 425 x 115 mm |
| Unghi de Lumina | 160 GRADE |
| Tensiune Alimentare | 220-240V |
| Durata de viata | 30.000 ore |
Avantaje si alte caracteristici PLAFONIERA CU LED 48W ROTUNDA ARIES |
|
|---|---|
|
Aplicatii PLAFONIERA CU LED 48W ROTUNDA ARIES |
|
|---|---|
|
Produse similare
Recenzii (3)
5
3 recenzii
Cristian I. · 12 septembrie 2021
Un produs foarte bun. Se monteaza usor si lumina pe care o da este bestiala. Recomand cu incredere
Ac A. · 4 mai 2021
Produs OK, foarte bine ambalat, personal amabil, livrare promptă.
Zoltan H. · 7 aprilie 2021
Se monteaza usor,iar intr-o bucatarie de 8-10mp da lumina foarte buna.
Certificari si conformitate
Marcaj CE
Conformitate Europeana
RoHS
Fara substante periculoase
Clasa energetica
Etichetare EU EPREL
Toate produsele de iluminat LED comercializate de ProduseLED.ro respecta cerintele Directivei 2011/65/UE (RoHS) privind restrictionarea utilizarii anumitor substante periculoase in echipamentele electrice si electronice.
Conform Regulamentului (UE) 2017/1369 al Parlamentului European si al Consiliului, produsele de iluminat sunt etichetate cu clasa de eficienta energetica pe o scala de la A (cel mai eficient) la G. Informatiile privind etichetarea energetica sunt disponibile in registrul european EPREL (European Product Registry for Energy Labelling).
Intrebari si raspunsuri
Ai o intrebare despre Plafoniera Led 48W Rotunda Alba Aries? Trimite-ne mesajul tau si iti vom raspunde in cel mai scurt timp posibil.



















