Zoom1 / 4Transformator Banda Led 12V 60W
Cod: SA60W5A12V
★★★★★5/5 (2 recenzii)Sursa de alimentare este fabricata pentru un maxim de putere de 60W, care echivaleaza 12 metri Banda cu 60 LED 3528 sau 4 metri banda LED 5050. Tensiunea de intrare este 220V, iar cea de iesire este de 12V.
Specificatii vizuale LED
Camere, birouri, magazine
Specificatii vizuale LED
Camere, birouri, magazine
Cumparate frecvent impreuna
-10%Transformator Banda Led 80W 6.6A 12V
-25%Banda Led 60X5050 14.4W Ip20 Alb Rece
-10%Transformator Banda Led 100W
Specificatii tehnice
| Amperaj | 5A |
| Campanie | Promo |
| Categorie produs | Surse alimentare si transformatoare Banda LED 12V |
| Compatibil Banda LED | Toate puterile |
| Grad de Protectie | IP20 |
| Pret | Sub 50 lei |
| Putere | 60W |
| Telecomanda | Nu |
| Tensiune Alimentare | 220V |
| Tensiune Iesire | 12V |
Actualizăm regulat informațiile conform datelor de la furnizori. Pentru ca tu să alegi cu deplină încredere, echipa noastră verifică cu plăcere orice detaliu tehnic solicitat. Contactează-ne pentru asistență personalizată — vrem să fii sigur că produsul este exact ce îți trebuie!
Transformator Banda Led 12V 60W
Din aceeasi gama
Descriere
SURSA ALIMENTARE 5A/60W IP20 PENTRU BANDA LED CU ALIMENTARE LA 12V
Recomandam utilizarea acestui transformator pentru banda cu LED doar la interior, in spatii aerisite si lipsite de umezeala. Lungimea maxima a benzilor cu LED pe care le alimentati este de 12 metri daca se foloseste banda LED 3528 4.8W/m cu 60 Leduri sau 4 metri pentru modelul de banda cu LED 5050 14.4W/m cu 60 LED-uri pe metru.
Caracteristici TRANSFORMATOR 5A / 60W IP20: |
|
|---|---|
| Model | SA60W5A12V |
| Putere | 60W |
| Amperaj | 5A |
| Tensiune Intrare | 220V |
| Tensiune Iesire | 12V DC |
| Grad de Protectie | IP20 - Interior |
| Dimensiuni (Lxlxh): | 112x78x38 mm |
Alte caracteristici si Recomandari ale produsului TRANSFORMATOR 5A / 60W IP20: |
|
|---|---|
|
Aplicatii TRANSFORMATOR 5A / 60W IP20: |
|
|---|---|
|
Produse similare
Recenzii (2)
5
2 recenzii
Gabriel S. · 3 aprilie 2026
Clientul a evaluat produsul fara a adauga un comentariu.
Sodinca S. · 16 octombrie 2017
produse de calitate, curierat rapid, seriozitate.
Certificari si conformitate
Marcaj CE
Conformitate Europeana
RoHS
Fara substante periculoase
Toate produsele de iluminat LED comercializate de ProduseLED.ro respecta cerintele Directivei 2011/65/UE (RoHS) privind restrictionarea utilizarii anumitor substante periculoase in echipamentele electrice si electronice.
Conform Regulamentului (UE) 2017/1369 al Parlamentului European si al Consiliului, produsele de iluminat sunt etichetate cu clasa de eficienta energetica pe o scala de la A (cel mai eficient) la G. Informatiile privind etichetarea energetica sunt disponibile in registrul european EPREL (European Product Registry for Energy Labelling).
Intrebari si raspunsuri
Ai o intrebare despre Transformator Banda Led 12V 60W? Trimite-ne mesajul tau si iti vom raspunde in cel mai scurt timp posibil.


















