Zoom1 / 4Panou Led Aplicat 50W 4500 Lumeni 60X60Cm Cu Rama Alba
Cod: PLA50W60X60XX
★★★★★4.9/5 (11 recenzii)Noul PANOU LED APLICAT 50W 4500 LUMENI 60X60CM CU RAMA ALBA este disponibil cu temperatura de culoare alb rece sau alb natural. Acesta are o durata de viata de 50000 ore, gradul de protectie IP40 si se alimenteaza la tensiune 220V prin intermediul driver-ului inclus in pachet.
Pret cu TVA inclus
Panou Led Aplicat 50W 4500 Lumeni 60X60Cm Cu Rama Alba
Specificatii vizuale LED
Obiecte solide > 1mm
Iluminat general, camere
Regulament UE 2019/2015
Specificatii vizuale LED
Obiecte solide > 1mm
Iluminat general, camere
Regulament UE 2019/2015
Cumparate frecvent impreuna
-20%Driver 50W Pentru Panou Led 60X60Cm
-20%Panou Led 50W 60X60Cm Tavan Casetat
-30%Aplica Led 18W Patrata Alb Rece
Specificatii tehnice
| Campanie | Promo |
| Categorie produs | Plafoniere si Aplice LED |
| Certificate | CE, RoHS |
| Clasa de Energie | F |
| CRI | mai mare de 80 |
| Culoare rama | Alba |
| Declaratie de conformitate | Da |
| Dimensiuni | 600x600x35 mm |
| Dispersor | Mat |
| Dulie | Corpul are LED-uri integrate |
| Durata de viata | 50.000 ore |
| Echivalent corp neon clasic | 4 x 18W / 4 x 14W |
| Flux luminos | 90 lumeni / Watt |
| Forma | Patrat |
| Garantie | 24 luni |
| Grad de Protectie | IP40 |
| Materiale | Aliaj aluminiu, Plexiglass |
| Montaj | Aplicat |
| Numar LED-uri | Nu este precizat |
| Pachetul contine | Driver alimentare 220V |
| Pret | Peste 100 lei |
| Putere | 50W |
| Temperatura de culoare | Alb natural (4000K - 4500K) |
| Temperatura de culoare | Alb rece (6000K - 6500K) |
| Tensiune Alimentare | 220V |
| Tip LED | 4014 |
| Unghiul de lumina | 120 grade |
Actualizăm regulat informațiile conform datelor de la furnizori. Pentru ca tu să alegi cu deplină încredere, echipa noastră verifică cu plăcere orice detaliu tehnic solicitat. Contactează-ne pentru asistență personalizată — vrem să fii sigur că produsul este exact ce îți trebuie!
Panou Led Aplicat 50W 4500 Lumeni 60X60Cm Cu Rama Alba
Din aceeasi gama
Descriere
Dispersorul acestui PANOU LED este alb mat si creeaza o lumina uniforma pe toata suprafata lui.
Avand dimensiunile unui corp neon clasic 4x18W aplicat, acest Panou LED 50W poate inlocui vechiul corp sau poate fi montat aplicat pe tavan. Sistemul de prindere pe tavan este foarte usor de montat si in cateva minute puteti avea lumina in incaperea dorita. Datorita tehnologiei LED cu care este prevazut panoul LED veti avea multe beneficii, precum: durata de viata mare, nu necesita intretinere, economie de energie si aspect modern. Alimentarea la tensiune 220V se face prin transformatorul inclus in pachet.
Caracteristici Tehnice PANOU LED APLICAT 50W 4500 LUMENI 60X60CM CU RAMA ALBA |
|
|---|---|
| Model | PLA50W60X60XX |
| Putere | 50W |
| Dispersor | Alb mat - Plexiglas |
| Putere de intrare | AC 220V |
| Echivalenta CORP Neon Clasic | 4x14W T5 / 4x18W T8 |
| Temperatura de Culoare | Alb rece / Alb natural |
| Luminozitate | 4500 lm |
| Unghi de Lumina | 120 grade |
| Lungime | 60 x 60 x 3.5 cm |
| Durata de viata | 50.000 ore |
Avantaje si alte caracteristici PANOU LED APLICAT 50W 4500 LUMENI 60X60CM CU RAMA ALBA |
|
|---|---|
|
Aplicatii PANOU LED APLICAT 50W 4500 LUMENI 60X60CM RAMA ALBA CU ALB RECE SAU NATURAL |
|
|---|---|
|
Instructiuni de montare / schimbare sau instalare pentru Panouri LED: |
|
|---|---|
|
Produse similare
Recenzii (11)
4.9
11 recenzii
Daniel C. · 12 martie 2026
Clientul a evaluat produsul fara a adauga un comentariu.
Rita P. · 28 ianuarie 2026
A sosit fără o piesă. Am semnalat lipsa, iar a doza zi am fost contactată prin telefon, a treia zi piesa a ajuns la mine. Deci ***** și pentru echipa de la Produseled
Muțulescu L. · 18 iunie 2024
Am cumparat 7 bucati panou led cu rama alba Arata bine,se încadrează perfect în decor. Livrarea prompta,cel puțin pana acum. Din păcate unul n-a mai funcționat după câteva săptămâni și a trebuit sa fac retur. Per ansamblu,aspect elegant și raport preț calitate bun.
CIOTA F. · 5 iunie 2024
Clientul a evaluat produsul fara a adauga un comentariu.
Adrian G. · 19 aprilie 2024
Mircea B. · 31 mai 2023
Clientul a evaluat produsul fara a adauga un comentariu.
Emanuel B. · 31 decembrie 2022
Lampa este extraordinara, lumina foarte puternica (lumina naturala). Pretul a fost foarte bun ( probabil asta era oferta momentului). Relationarea cu consilierii firmei a fost foarte buna. Serviciile de livrare prompte, a doua zi a sosit produsul, desi comanda a fost facuta dupa amiaza. Cu siguranta voi mai apela la produsele lor. Multumiri!
Gheorghe R. · 7 iulie 2022
Corpuri f bune, au lumina puternica, se monteaza destul de usor si au cel mai mic pret . Revenim cu incredere. Sunteti cei mai buni si ca promptitudine la livrare.
VASILICA U. · 20 aprilie 2022
Exact ce cautam. Totul ok!
Cristian D. · 22 ianuarie 2022
Clientul a evaluat produsul fara a adauga un comentariu.
Terevlej A. · 5 noiembrie 2021
Au un preț excelent raportat la calitate. Am montat 2 buc. într-un cabinet medical. Toată lumea este mulțumită.????
Certificari si conformitate
Marcaj CE
Conformitate Europeana
RoHS
Fara substante periculoase
Clasa energetica
Etichetare EU EPREL
Toate produsele de iluminat LED comercializate de ProduseLED.ro respecta cerintele Directivei 2011/65/UE (RoHS) privind restrictionarea utilizarii anumitor substante periculoase in echipamentele electrice si electronice.
Conform Regulamentului (UE) 2017/1369 al Parlamentului European si al Consiliului, produsele de iluminat sunt etichetate cu clasa de eficienta energetica pe o scala de la A (cel mai eficient) la G. Informatiile privind etichetarea energetica sunt disponibile in registrul european EPREL (European Product Registry for Energy Labelling).
Intrebari si raspunsuri
Ai o intrebare despre Panou Led Aplicat 50W 4500 Lumeni 60X60Cm Cu Rama Alba? Trimite-ne mesajul tau si iti vom raspunde in cel mai scurt timp posibil.


















