Zoom1 / 2Bec Led E27 15W Glob G95 Decorativ
Cod: S-BLE2715WG95XX
★★★☆☆3/5 (1 recenzii)Devenit la moda, in special pentru utilizarea in pendule in care se vede sursa de iluminat, BECUL LED E27 15W GLOB G95, ofera acum mai multa lumina datorita globului mare si a celor 1400 de lumeni, echivalenti cu cei oferiti de un bec clasic de 150W.
Specificatii vizuale LED
Camere, birouri, magazine
Iluminat ambient, difuz
Regulament UE 2019/2015
Specificatii vizuale LED
Camere, birouri, magazine
Iluminat ambient, difuz
Regulament UE 2019/2015
Cumparate frecvent impreuna
Specificatii tehnice
| Categorie produs | Becuri LED |
| Certificate | CE, RoHS |
| Clasa de Energie | A |
| CRI | mai mare de 80 |
| Declaratie de conformitate | Da |
| Dispersor | Mat |
| Dulie | E27 |
| Durata de viata | 35.000 ore |
| Flux luminos | 90 lumeni / Watt |
| Forma Bec | Glob mare |
| Garantie | 24 luni |
| Grad de Protectie | IP20 |
| Pret | Sub 50 lei |
| Putere | 15W |
| Temperatura de culoare | Alb rece (6000K - 6500K) |
| Temperatura de culoare | Alb cald (2700K - 3000K) |
| Tensiune Alimentare | 220V |
| Unghiul de lumina | 270 grade |
Actualizăm regulat informațiile conform datelor de la furnizori. Pentru ca tu să alegi cu deplină încredere, echipa noastră verifică cu plăcere orice detaliu tehnic solicitat. Contactează-ne pentru asistență personalizată — vrem să fii sigur că produsul este exact ce îți trebuie!
Bec Led E27 15W Glob G95 Decorativ
Din aceeasi gama
Descriere
Echivalent cu un bec incandescent cu filament de 150W, becul LED E27 15W glob mare, dezvolta 1400 de lumeni si consuma cu pana la 90% mai putina energie fata de solutia clasica de iluminat. In functie de preferinta, poate fi comandat cu lumina alba rece sau alba calda.
Caracteristici Tehnice BEC LED E27 15W GLOB G95 270 GRADE |
|
|---|---|
| Model | S-BLE2715WG95XX |
| Putere | 15W |
| Dulie | E27 |
| Temperatura de Culoare | Alb Cald / Alb Rece |
| Echivalenta Bec Incandescent | 150W |
| Unghiul de Lumina | 270º |
| Tensiune de Alimentare | 220V |
| Durata de Viata | 35.000 ore |
| Dimensiuni | Ø 95 x 138 mm |
Alte caracteristici BEC LED E27 15W GLOB MARE G95 |
|
|---|---|
|
Aplicatii BEC LED 15W E27 ALB RECE / CALD GLOB G95 PLASTIC |
|
|---|---|
|
Beneficiile Produsului BEC LED E27 15W GLOB G95 DECORATIV |
|
|---|---|
|
Produse similare
Recenzii (1)
3
1 recenzii
Pop D. · 17 iunie 2017
Am comandat acest bec pentru a-l inlocui pe unul de 20W dar care nu era rotund si abajurul este rotund si transparent. Ma gandeam ca arata mai bine cu un bec rotund dar undeva sa strecurat o greseala, eu am comandat un bec de 18W, sau cel putin asa am crezut ca fac. Acesta de 15W arata bine in acel abajur dar cei 5W mai putin se simt la iluminarea incaperii. Puterea conteaza. Probabil nu am fost atent la ce am bifat. Trebuia sa fiu atent la confirmarea comenzii. Site-ul e foarte bine pus la punct, esti sunat si pe mobil pentru confirmare, primesti si mail, deci e greseala ta daca nu esti atent la ce comanzi.
Certificari si conformitate
Marcaj CE
Conformitate Europeana
RoHS
Fara substante periculoase
Clasa energetica
Etichetare EU EPREL
Toate produsele de iluminat LED comercializate de ProduseLED.ro respecta cerintele Directivei 2011/65/UE (RoHS) privind restrictionarea utilizarii anumitor substante periculoase in echipamentele electrice si electronice.
Conform Regulamentului (UE) 2017/1369 al Parlamentului European si al Consiliului, produsele de iluminat sunt etichetate cu clasa de eficienta energetica pe o scala de la A (cel mai eficient) la G. Informatiile privind etichetarea energetica sunt disponibile in registrul european EPREL (European Product Registry for Energy Labelling).
Intrebari si raspunsuri
Ai o intrebare despre Bec Led E27 15W Glob G95 Decorativ? Trimite-ne mesajul tau si iti vom raspunde in cel mai scurt timp posibil.





















