
Panou Led 36W 60X60Cm 3024 Lumeni Alb Rece Sau Natural
Cod: PL36W60X60CMXX
★★★★★5/5 (2 recenzii)Acest PANOU LED 36W 60X60CM inlocuieste cu succes corpurile incastrate clasice 60x60 cm, echipate cu 4 tuburi neon fluorescente T8 de 18W. Panoul LED se poate monta in tavanul casetat sau se poate aplica pe tavan cu rama de aplicare ce se achizitioneaza separat. Acesta are toate componentele incluse pentru functionare iar pentru incastrarea in ripips veti mai avea nevoie de un set de cleme sustinere.
Specificatii vizuale LED
Camere, birouri, magazine
Iluminat general, camere
Regulament UE 2019/2015
Specificatii vizuale LED
Camere, birouri, magazine
Iluminat general, camere
Regulament UE 2019/2015
Cumparate frecvent impreuna
-25%Rama Alba Montaj Aplicat Panou Led 60X60Cm
-20%Cleme Prindere Panou Led Tavan Fals

Suport Tub Neon Led 600 Mm
Specificatii tehnice
| Categorie produs | Panouri LED |
| Certificate | CE, RoHS |
| Clasa de Energie | F |
| CRI | mai mare de 80 |
| Culoare rama | Alba |
| Declaratie de conformitate | Da |
| Dimabil | Nu |
| Dimensiuni | 595x595x10 mm |
| Dispersor | Mat |
| Durata de viata | 20.000 ore |
| Echivalent corp neon clasic | 4 x 18W / 4 x 14W |
| Flux luminos | 85 lumeni / Watt |
| Forma | Patrat |
| Frecventa | 50 - 60 Hz |
| Garantie | 24 luni |
| Grad de Protectie | IP20 |
| Montaj | Incastrat |
| Pachetul contine | Driver alimentare 220V |
| Pret | Peste 100 lei |
| Putere | 36W |
| Temperatura de culoare | Alb natural (4000K - 4500K) |
| Temperatura de culoare | Alb rece (6000K - 6500K) |
| Tensiune Alimentare | 220V |
| Tip LED | SMD |
| Unghiul de lumina | 120 grade |
Actualizăm regulat informațiile conform datelor de la furnizori. Pentru ca tu să alegi cu deplină încredere, echipa noastră verifică cu plăcere orice detaliu tehnic solicitat. Contactează-ne pentru asistență personalizată — vrem să fii sigur că produsul este exact ce îți trebuie!
Panou Led 36W 60X60Cm 3024 Lumeni Alb Rece Sau Natural
Din aceeasi gama
Descriere
Dispersorul acestui PANOU LED este alb mat si creeaza o lumina uniforma pe toata suprafata lui. Spre deosebire de alte produse de iluminat cu LED acesta nu are lumina obositoare si puternica din cauza placii de plexiglas. Puteti alege din cele doua modele disponibile cu temperaturi de culoare diferite: alb rece sau alb natural.
Cu dimensiuni perfecte pentru incastrarea in tavanul casetat acest PANOU LED 36W este simplu si usor de montat, iar alimentarea la tensiune 220V se face prin transformatorul inclus in pachet.
Caracteristici Tehnice PANOU LED 36W 60x60 CM: |
|
|---|---|
| Model | PL36W60X60CMXX |
| Putere | 36W |
| Dispersor | Alb mat - Plexiglas |
| Putere de intrare | 220V |
| Echivalenta CORP Neon Clasic | 4x14W T5 / 4x18W T8 |
| Temperatura de Culoare | Alb rece / Alb Natural |
| Luminozitate | 3024 lm |
| Unghi de Lumina | 120 grade |
| Lungime | 595 x 595 x 10 mm |
| Durata de viata | 20.000 ore |
Avantaje si alte caracteristici PANOU LED 36W 60x60 CM: |
|
|---|---|
|
Aplicatii PANOU LED 36W 60x60 CM: |
|
|---|---|
|
Instructiuni de montare / schimbare sau instalare pentru Panouri LED: |
|
|---|---|
|
Produse similare
Recenzii (2)
5
2 recenzii
Despina G. · 16 martie 2022
un produs economic si usor de montat,lumina naturala foarte utila pentru birouri
cosmeanu m. · 15 iunie 2017
Foarte multumit!
Certificari si conformitate
Marcaj CE
Conformitate Europeana
RoHS
Fara substante periculoase
Clasa energetica
Etichetare EU EPREL
Toate produsele de iluminat LED comercializate de ProduseLED.ro respecta cerintele Directivei 2011/65/UE (RoHS) privind restrictionarea utilizarii anumitor substante periculoase in echipamentele electrice si electronice.
Conform Regulamentului (UE) 2017/1369 al Parlamentului European si al Consiliului, produsele de iluminat sunt etichetate cu clasa de eficienta energetica pe o scala de la A (cel mai eficient) la G. Informatiile privind etichetarea energetica sunt disponibile in registrul european EPREL (European Product Registry for Energy Labelling).
Intrebari si raspunsuri
Ai o intrebare despre Panou Led 36W 60X60Cm 3024 Lumeni Alb Rece Sau Natural? Trimite-ne mesajul tau si iti vom raspunde in cel mai scurt timp posibil.


















