
Tub Neon Led 9W 60Cm Alb Natural 360 Grade
Cod: TL9WMSTONW
★★★★☆4/5 (2 recenzii)TUBUL NEON LED 9W 60CM ALB NATURAL 360 GRADE disperseaza lumina alb naturala, intr-un unghi similar tubului neon fluorescent 18W, cu aceeasi intensitate luminoasa a luminii in temperatura alb natural, dar la un consum pe jumatate.
Specificatii vizuale LED
Iluminat ambient, difuz
Regulament UE 2019/2015
Specificatii vizuale LED
Iluminat ambient, difuz
Regulament UE 2019/2015
Cumparate frecvent impreuna
-16%Tub Neon Led 9W 60Cm Alb Rece 360 Grade
-40%Suport Tub Neon Led 2 X 600 Mm
Specificatii tehnice
| Alimentare Tub neon LED | La ambele capete |
| Campanie | Promo |
| Categorie produs | Tuburi neon LED |
| Certificate | CE, RoHS |
| Clasa de Energie | F |
| CRI | mai mare de 80 |
| Declaratie de conformitate | Da |
| Dispersor | Mat |
| Dulie | G13 |
| Durata de viata | 30.000 ore |
| Flux luminos | 100 lumeni / Watt |
| Frecventa | 50 - 60 Hz |
| Garantie | 24 luni |
| Lungime | 600 mm |
| Materiale | Sticla |
| Pret | Sub 50 lei |
| Putere | 9W |
| Temperatura de culoare | Alb natural (4000K - 4500K) |
| Tensiune Alimentare | 220V |
| Unghiul de lumina | 270 grade |
Actualizăm regulat informațiile conform datelor de la furnizori. Pentru ca tu să alegi cu deplină încredere, echipa noastră verifică cu plăcere orice detaliu tehnic solicitat. Contactează-ne pentru asistență personalizată — vrem să fii sigur că produsul este exact ce îți trebuie!
Tub Neon Led 9W 60Cm Alb Natural 360 Grade
Din aceeasi gama
Descriere
Caracteristici Tehnice TUB NEON LED 9W 60CM ALB NATURAL STICLA 360 GRADE | |
|---|---|
| Model | TL9WMSTONW |
| Putere | 9W |
| Dispersor | Alb mat / Alb opac |
| Putere de intrare | AC 220V |
| Echivalenta Tub Neon Clasic | 18W T8 840 |
| Temperatura de Culoare | ALB NATURAL - 4000-4500K |
| Luminozitate | 900 Lumeni |
| Unghi de Lumina | 270 Grade |
| Lungime | 60 cm |
| Durata de viata | 30.000 ore |
Avantaje si alte caracteristici TUB NEON LED 9W 60CM ALB NATURAL STICLA 360 GRADE: | |
|---|---|
|
Aplicatii TUB NEON LED 9W 60CM ALB NATURAL STICLA 360 GRADE: | |
|---|---|
|
Instructiuni de montare / schimbare sau instalare pentru tuburi neon cu LED: | |
|---|---|
|
Produse similare
Recenzii (2)
4
2 recenzii
Stefan T. · 9 aprilie 2018
Flux luminos relativ mic.
Moise N. · 21 iunie 2017
Am cumparat un set de tuburi si sunt multumit de calitatea lor chiar daca sunt oferite sub un brand care nu este explicit pe site: DeLight Electric, Made in PRC. Pro: - Lumina uniforma, conform temperaturii de culoare specificate - Finisaje bune, terminale si tubul arata foarte bine - Adaptare usoara la o lampa existenta (cu tuburi neon) datorita alimentarii la ambele capete: faza la un capat pe ambii pini si nulul la celalalt capat pe ambii pini Con: - discrepanta intre ungiul de iluminare prezentat pe site: 360 grd fata de cel din fisa tehnica de 270 grd - daca aveti o lampa cu instalare tuburi in plan orizontal (cazul lampilor slimin care dulia este orizontala, nu verticala!) atunci va fi o problema cu o dunga vizibila de aprox 5 mm pe lungimea tubului aferenta diferentei de 360-270 grd); aceasta banda nu lumineaza! - durata de viata specificata este in neconcordanta: 35000 ore in specificatie iar pe eticheta tubului doar 15000 ore. - nu este specificat " UV resistent" asa ca in cazul instalarii in lampi exterioare nu se stie cum se comporta tubul respectiv; probabil va deveni galben si casant in scurt timp - nu am gasit certificatul de conformitate pe site; nu se stie daca eficienta si factorul de putere corespund standardelor europene
Certificari si conformitate
Marcaj CE
Conformitate Europeana
RoHS
Fara substante periculoase
Clasa energetica
Etichetare EU EPREL
Toate produsele de iluminat LED comercializate de ProduseLED.ro respecta cerintele Directivei 2011/65/UE (RoHS) privind restrictionarea utilizarii anumitor substante periculoase in echipamentele electrice si electronice.
Conform Regulamentului (UE) 2017/1369 al Parlamentului European si al Consiliului, produsele de iluminat sunt etichetate cu clasa de eficienta energetica pe o scala de la A (cel mai eficient) la G. Informatiile privind etichetarea energetica sunt disponibile in registrul european EPREL (European Product Registry for Energy Labelling).
Intrebari si raspunsuri
Ai o intrebare despre Tub Neon Led 9W 60Cm Alb Natural 360 Grade? Trimite-ne mesajul tau si iti vom raspunde in cel mai scurt timp posibil.



















